FEATURES:
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 7" W x 4" H x 2.125" D |
| Mount | Magnet |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Acrylic |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | Stop 2.3/ Tail 0.9 |
| Size/Shape | Round |
| Weight | 2.1 lbs |
| Warranty | 3 Year (Through Manufacturer) |