Optronics 3/4" Sealed LED Marker/Clearance Light
In stock
Only %1 left
SKU #
100000000002761
As low as $6.49
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Sealed, waterproof, P2 rated single diode models
- Hard wired, includes separate ground wire
- Waterproof
- Fits any 3/4" opening
- No bulbs to replace ever
- Lifetime LED Warranty (Through Manufacturer)
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 0.740" W x 0.740" H x 0.900" D |
| Mount | Grommet |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.042 |
| Size/Shape | 3/4" Round |
| Weight | 0.022 lbs |
| Diodes | 1 |









