FEATURES:
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 4" W x 0.875" H x 1.188" D |
| Mount | Surface |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.057 |
| Size/Shape | Rectangular |
| Weight | 0.133 lbs |
| Diodes | 6 |
| Warranty | Lifetime LED Warranty (Through Manufacturer) |