Optronics Sealed Marker/Clearance Light
In stock
Only %1 left
SKU #
100000000002736
As low as $5.49
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Sonically sealed
- Waterproof
- PC rated design includes two bulbs
- Multiple mounting and wiring options available
- Single wire design grounds through mounting hardware
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 4.125" W x 1.25" H x 1.188" D |
| Mount | Surface |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.6 |
| Size/Shape | Thinline Sealed |
| Weight | 0.066 lbs |









