Optronics Dual Face Pedestal Mount Signal Light
In stock
Only %1 left
SKU #
100000000002696
As low as $6.49
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Snap-on lens, easy to change bulb
- ST51/52 mount with single post and are self grounding
- Dual Faced
- Stop/Turn/Tail Light
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 4.313" W x 6.125" H x 2.375" D |
| Mount | Post |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Acrylic |
| Voltage | 12V |
| Size/Shape | Pedestal |
| Weight | 0.463 lbs |













