Optronics LED 2" Round Sealed Marker/Clearance Light Kit
In stock
Only %1 left
SKU #
100000000015738
As low as $7.99
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Sealed LED clearance or side marker light for recess mount
- Mounting grommet and two-way plug included
- 12VDC
INCLUDES:
- Kit Includes: 2.5 Inch Sealed Light, Grommet & 2-Way Plug
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 2.000 x 2.000 x 1.000 |
| Mount | Grommet |
| Connection | PL-10 |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.045 |
| Size/Shape | 2" Round |
| Weight | 0.066 lbs |




