FEATURES:
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 6.377" W x 4.173" H x 1.787" D |
| Mount | Surface |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.3 |
| Size/Shape | Oblong |
| Weight | 0.794 lbs |
| Lumens | 460/407 |
| Warranty | Lifetime LED Warranty |