FEATURES:
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 12" W x 4.250" H x 1.844" D |
| Mount | Surface |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Acrylic |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 1.4 |
| Size/Shape | Rectangular |
| Weight | 1.587 lbs |
| Warranty | 3 Year (Through Manufacturer) |