Optronics RV Interior Single Light
In stock
SKU #
1117510
MFG #
RVIL21S
$6.99
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Surface mount ceiling light
- Single light with snap-on lens
- Replaceable bulb
- Hard wired with separate ground wire
- On/Off Switch
- Waterproof
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 7.078" W x 4.250" H x 1.969" D |
| Mount | Surface |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Acrylic |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.5 |
| Size/Shape | Rectangular |
| Weight | 0.794 lbs |
| Warranty | 3 Year (Through Manufacturer) |
