Optronics Round 4" Flange Mount LED Tail Light, Red
In stock
SKU #
1117474
MFG #
STL13RFS
$15.99
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- FLEET Count flange mount 7 diode Red light, retail clam pack
- Sonically sealed, waterproof
- Standard PL-3 connection
- Polycarbonate lens and housing
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 5.500 x 5.500 x 2.000 |
| Mount | Flange - Recess |
| Connection | PL-3 |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | .234A Stop/Turn, .033A Tail |
| Size/Shape | 4" Round |
| Weight | 0.265 lbs |



