Optronics 4" Round Flush Mount Light Kit
In stock
SKU #
1117422
MFG #
ST45RK
$8.49
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Sonically sealed
- Waterproof
- Shock-proof socket guarantees long bulb life
- Red Stop/Turn/Tail Light
- Accepts standard PL-3 plug
- Kits include grommet and plug
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 4.25" W x 4.25" H x 2.063" D |
| Mount | Grommet |
| Connection | PL-3 |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.49 |
| Size/Shape | 4" Round |
| Weight | 0.221 lbs |














