FEATURES:
INCLUDES:
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 7.563 x 3.263 x 0.750 |
| Mount | Flange - Surface |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | .161A Stop/Turn, .007A Tail |
| Size/Shape | 6" Oval |
| Weight | 0.375 lbs |