Ranger Products 300 Series Standard Net
In stock
SKU #
1197775
MFG #
344
$19.99
OVERVIEW:
Don't forget to bring a net on your next fishing adventure! This Ranger Product 300 Series net will be the perfect addition to your fishing gear.
Features
FEATURES:
- Perfect for bass, panfish, redfish, trout and walleye
- Pear-D hoop shape
SPECIFICATIONS:
| Handle Length | 24" |
| Hoop Shape | Pear-D |
| Net Depth | 30" |
| Net Material | Poly |
| Net Size | 19" x 19" |
| Overall Length | 43" |
| Handle Material | Aluminum |
| Type | Landing Net |





