Optronics Snap-In Mini License Plate Light
In stock
SKU #
1117428
MFG #
LP11CS
$2.99
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Chrome plated brass construction
- Easy snap-in mounting
- Replaceable bulb (67)
- Single wire, self grounding
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 1.5" W x 1.5" H x 2" D |
| Mount | Flush |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Brass |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.4 |
| Size/Shape | Round |
| Weight | 0.066 lbs |








