FEATURES:
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 14.25" W x 1.188" H x 1.313" D |
| Mount | Surface |
| Connection | Hard Wired |
| Material | Stainless Steel Housing, Polycarbonate Lens |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 1.0 |
| Size/Shape | Light Bar |
| Warranty | 3 Year (Though Manufacturer) |
| Weight | 0.441 lbs |