OVERVIEW:
Get lights for towing your vehicle without splicing into its wiring. Magnetic light kit provides a pair of stop, turn, and tail lights. Mounts using large, heavy-duty magnets for increased stability. Plugs in at rear of your motor home.
FEATURES:
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 7.000 x 4.000 x 2.125 |
| Mount | Magnet |
| Connection | Flat, 4-Way |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Acrylic |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | Stop 2.3/ Tail 0.9A |
| Size/Shape | Round |
| Weight | 3.530 lbs |