Optronics LED Magnetic Mount Rotary Beacon Light, Yellow
In stock
SKU #
1117450
MFG #
RB10A
$24.99
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Amber rotary warning light
- Magnetic base for mounting
- 10' Coil power cord with cigarette-lighter plug
- Replaceable bulb
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 4.750 x 4.750 x 5.250 |
| Mount | Magnet |
| Connection | 12V Power Plug |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Acrylic |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 1.45 |
| Size/Shape | Beacon |
| Weight | 0.176 lbs |
| Color | Yellow |

