Optronics Flush Mount Tail Light
In stock
SKU #
1117419
MFG #
ST40RS
$6.49
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
Features
FEATURES:
- Flush mount with acrylic lens, steel housing, gasket
- Replaceable lens and bulb
- Shock-proof socket guarantees long bulb life
- Hard wired
**Excludes Bulbs**
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 5.375" W x 5.375" H x 1.563" D |
| Mount | Flange- Recess |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Steel |
| Lens Material | Acrylic |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.49 |
| Size/Shape | Round |
| Weight | 0.221 lbs |









