FEATURES:
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 2.875" W x 1.5" H x 1" D |
| Mount | Surface |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | 0.2 |
| Size/Shape | Mini Sealed |
| Weight | 0.066 lbs |
| Warranty | 3 Year (Through Manufacturer) |