Optronics ONE Driver Side Low Profile LED Tail Light, Red
Out of stock
SKU #
1117472
MFG #
STL0017RS
$19.99
Oops ~ Sold Out
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Features
FEATURES:
- ONE LED 8-Function Tail Light
- 12 VDC
- Acrylic Lens
- Stud Mounting
- Plastic Housing Material
SPECIFICATIONS:
| Dimensions | 8.030 x 2.890 x 2.830 |
| Mount | Stud |
| Connection | Hard Wired |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Material | Acrylic |
| Voltage | 12V |
| Amp Draw | .32A Stop/Turn, .25A Tail |
| Size/Shape | Low Profile Marine |
| Weight | 0.816 lbs |


