Milwaukee Hook and Pick Set (4-Piece)
In stock
SKU #
1129332
MFG #
48-22-9215
$19.99
Does Not Ship To:
AK,CA,HI
Calculate Estimated Shipping
OVERVIEW:
The Milwaukee hook and pick set features an all-metal core for up to 50% more durability. Chrome-plated shanks reduce corrosion and provide superior rust protection. A comfort grip handle and precision knurling increase tool control and user comfort. Finally, the kit comes in an easy-access storage tray for long-term tool storage.


Features
FEATURES:
- All-Metal Core: Up to 50% More Durable
- Chrome Plated for Rust Protection
- Comfort Grip Handle
- Knurling for Increased Tool Control
- Easy-Access Storage Tray
- Lifetime Guarantee
INCLUDES:
- (1) Straight Pick
- (1) Offset Hook
- (1) Hook
- (1) 90° Hook
- (1) Storage Tray
SPECIFICATIONS:
| Hand Tool Type | Tool Set |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Number of Tools Included | 4 |
| Handle Material | Rubber |
| Color | Red |
| Width | 4.2" |
| Height | 0.8" |
| Length | 8.3" |
| Weight | 0.25 lbs |




